Fórum o tramvajové trati MSTS MHD OLOMOUC -

**********Svůj dotaz zařaďte prosím do nějakého již vytvořeného tématu, nová témata a nepodepsané příspěvky budou kvůli přehlednosti smazána!**********

Fórum o tramvajové trati MSTS MHD OLOMOUC -> 1. Návody -> Pravidla pro tvorbu aktivit

1. mstsolomouc
    Administrátor

Věk: 31
    Založeno: 5. 11. 2007 23.52
    # 23. 1. 2012 20.36 | Odpovědět Windows 7 Firefox 9.0.1
    Ahoj,
    Někteří z vás se zajímají o to, jak si vytvořit svou vlastní aktivitu pro MSTS MHD OLOMOUC.

U hry Microsoft train simulator je editor, ve kterém se tvorba aktivity provádí. Velmi dobrý návod je na tomto odkazu.

Pravidla

1. Až budete tvořit aktivitu, vždy označte své soubory nějakou zkratkou. Například moje mise jsou: JN_Linka_2_PAL_NE
    Zatím jsou vybrané tyto zkratky (zvolte si prosím jinou, vždy mě při začátku vaší tvorby kontaktujte, abych sem vaši zkratku zapsal):
    - JN (Jenda)
    - REM (Rem)
    - M (Miky)
    - PT (Petr95)
    - KLE (jakub kleveta)
    - MSS (martin.ol)
    - LU (Lukáš)
    - MA (Martin)
    - MK (Martin Kubinský)
    - T00 (Tomko00)
    - PP (Pepa)

2. Snažte se šetřit = netvořte zbytečné soubory, používejte je vícekrát.
    Pokud použijete trasy nebo "servisy" od jiných hráčů, nikdy je neměňte!!!
    3. Nikdy nenastavujte okolní kurzy po celé trase, ale vždy jen v místech, kde je hráč potká - jinak bude MSTS padat.
    4. Dbejte na to, že u MSTS nelze uzavřít trasu do kruhu = aktivita musí někde končit a někde začínat - nejlépe je ji končit na "slepé" koleji.
    5. Chcete-li aktivitu vydat pro ostatní, vždy ji prosím před vydáním pošlete mě na kontrolu! Aktivitu zabalte do formátu .apk (v MSTS zvolit "zabalit ukol").
    6. Soubory typu CONSIST = nadefinování soupravy netvořte nové, používejte ty, co jsou u tratě.
    7. Ve vozovně neodstavujte zbytečně moc tramvají, hra by se pak dost sekala.
    8. Neodborným zásahem do již existujících aktivit vám zaniká moje technická podpora!
    U aktivit pro novou verzi tratě 01.2/10 používejte POUZE vozidla, která jsou součástí této nové verze!!! Vozidla se starými engy z první verze NEPOUŽÍVAT!!!

Pár info z provozu k aktivitám:
    Aktualizace 23.11.2010
    Jsem zastáncem reálných aktivit = že se aktivity blíží co nejvíce reálným situacím. Smyšlené aktivity si klidně tvořte, ale prosím, nevydávejte je. Budu rád, když toto moje přání budete respektovat.

Služební jízdní řády jsou zde.
    Nejdříve info ohledně řazení tramvají ve smyčkách:
    Nová Ulice:
    Vnitřní kolej: Linka 4 a 6
    Vnější kolej: Linka 1

Neředín:
    Vnitřní kolej: Linka 2
    Vnější kolej: Linka 7

Fibichova:
    Vnitřní kolej: Linka 2 a 7
    Vnější kolej: Linka 1 a 6

Pavlovičky:
    Jezdí se výhradně po pravé koleji.

Dále info ohledně kurzů (počet vozidel) na dané lince (v pracovní dny):
    Linka 1: 4 kurzy; z toho minimálně 2 nízkopodlažní (Astry nebo Tria)
    Linka 2: 4 kurzy; z toho většinou alespoň 2x souprava Varíí + zbytek soupravy T3
    Linka 4: 6 kurzů; z toho vždy 1 souprava Varií na garantovánem kurzu, zbytek T3
    Linka 6: 4 kurzy; většinou soupravy T3 či jedna souprava Varií na negarantovaném kurzu
    Linka 7: 4 kurzy; z toho minimálně 2 nízkopodlažní (Astry nebo Tria)

Jízdní doby:
    Jednoduše vyčtete z JŘ nebo z IDOSU.

Pauzy ve smyčkách:
    Jednoduše vyčtete z JŘ nebo z IDOSU - liší se podle denní hodiny - jiné večer, o víkendu, ve svátky.
    Zde pauzy v pracovní dny:
    Linka 1:
    Fibichova: 4 minuty
    Nová Ulice: 10 minut

Linka 2:
    Fibichova: 5 minut
    Neředín: 5 minut

Linka 4:
    Pavlovičky: 14 minut
    Nová Ulice: 3 minuty

Linka 6:
    Nová Ulice: 3 minuty

Linka 7:
    Neředín: 3 minuty

Info ke služebnímu vozu T3 126:

Tento vůz se používá POUZE v zimním období k údržbě tratě - tedy netahají se s ním přes rok "chcíplé" tramvaje apod. Pokud se nějaká tramvaj porouchá, postrčí ji nejbližší vůz na nejbližší odstavné místo, případně pro ni přijede nějaký vůz z vozovny - to je dle situace.

Nasazování vozidel na linky:
    Tramvaje typu "Astra" jezdí většinou na lince 1 (někdy i na lince 7)
    Tramvaje typu "Trio" jezdí většinou na lince 7 (někdy i na lince 1)
    Tramvaje Vario jezdí výhradně na lince 2 a 4, o víkendu solo i na lince 1
    Tramvaje T3 - jezdí na zbylých linkách + doplnění uvedených linek.

Nasazování vozidel (souprav na linky):
    V pracovní dny jezdí od ranních výjezdů až do cca 19 hodin vždy soupravy nebo článkové tramvaje (Astra, Trio)
    V sobotu, neděli a svátky jezdí výhradně pouze sólo vozy či článkové tramvaje.

Poznámka: v aktivitách ani při volných jízdách nepoužívejte počasí: Jaro sněžení a podzim sněžení, neb není u tratě nastaveno a bude vám to vypisovat chyby.

Info k rychlostem:
    Zjišťoval jsem pro jistotu aktuální info ohledně nejvyšší dovolené traťové rychlosti. Je to opravdu "pouze" 50 km na všech úsecích. V trati jsou pomalé rychlosti řádně vyznačeny (s pár chybami, v nové verzi tratě bude opraveno).
    Pomalá rychlost přes centrum (na mysli 20 km/h) se opravdu přísně dodržuje. Za tu dobu, co je tam zavedena jsem se nesetkal s případem, že by někdo jel nějak moc rychle. Snažte se ji také dodržovat.

Nastavení tramvajových návěstidel "čoček" v Olomouci:

Centrum+Hlavní nádraží:
    PO-PÁ: 6:00 - 19:00
    SO: 6:00 - 13:00
    NE: 13:00 - 18:00

Žižkovo náměstí:
    PO-PÁ: 6:00 - 19:00
    SO: 6:00 - 13:00
    NE: 13:00 - 18:00

Brněnská(Pionýrská):
    PO-NE: 05:00 - 23:00

Pražská:
    PO-NE: 05:00 - 22:00

Aut. nádraží směr Pavlovičky: nechávejte volno, je tam trolejový kontakt.

Zde popíšu, jak tvořím já aktivitu:
    *Nejdříve si vymyslím, jak se bude aktivita jmenovat, pak si vyberu vozidlo a podle něj pak kurz na dané lince.

*Pak v editoru vytvořím trasu mého kurzu a nastavím přesný jízdní řád. Jízdní řád tvořím podle idos.cz, kde je vše dobře a přehledně.

*Pak aktivitu uložím a celou projedu bez okolního provozu.

*Ke každé aktivitě mám udělaný "pracovní list", kde mám vytisknutý jízdní řád hráče, pak seznam kurzů (všech co jezdí na mé lince + okolní, co potkám). Dále mám vytisknutou tabulku, kde mám kolonky pro okolní provoz - viz ukázka zde.

*Pak si opět vezmu na pomůcku idos.cz a podle mého jízdního řádu zjišťuji okolní provoz. Takže například když jedu v pracovní den ve 21:00 z Prioru vím, že 21:07 budu na Hlavním nádraží, takže mě zajímá provoz v úseku Hlavní nádraží-Koruna od 21:00 do 21:10.

*Postupně zadávám okolní provoz, přičemž si vždy podle služebních jízdních řádů zjišťuji, jaký kurz daný spoj jede (kvůli nasazení vozidel).

*Po nastavení okolního provozu provedu celkový test, přičemž si zapisuji vhodné časy na nastavení návěstidel (semaforů) pro tramvaje. To znamená, že záleží na okolním času, kdy je většina křižovatek v provozu do 19 hodin, křižovatka Pražská až do 22:00 a Brněnská nepřetržitě. Časy si zapisuji hlavně proto, aby mi do protisměru vyšla i okolní doprava (aby neprojela, když mám já stůj). Semafory nastavuju jako okolní provoz, mám pro ně vytvořeny soubory typu JN_S_PRA-UKO = semafor Pražská směr Neředín atd. Semafory nastavuju vždy tak, aby byla červená ještě dříve, než daným místem má projet hráč.

*Pokud je nějaká chyba v testování - například mi hra zatuhne a podobně, provádím řešení problému a dále znovu testuju.

*Dále aktivitu doladím s různými upozorněními a hlášením apod.

Admin Jenda MSTS.
    Nepodepsané příspěvky budou smazány!

Fórum o tramvajové trati MSTS MHD OLOMOUC -> 1. Návody -> Pravidla pro tvorbu aktivit

Psát mohou jen moderátoři a administátoři.
Přihlášení: Login Heslo